książki o modzie, które warto zabrać na wakacjeWakacje to taki okres, kiedy mamy trochę więcej czasu. Wtedy też możemy nadrobić czytelnicze zaległości. Uwielbiam spędzać letnie wieczory w hamaku z dobrą książką w ręce. Przygotowałam dla Was kilka książek związanych z modą, które warto zabrać na wakacyjny wyjazd.

1."To nie są moje wielbłądy. O modzie w PRL" Aleksandra Boćkowska
Jest to książka o ludziach, którzy tworzyli modę w czasach PRL-u. Autorka opisuje cały proces powstawania mody w Polsce: produkcję, pokazy, dystrybucję, magazyny oraz to, co nosi ulica. Przedstawia również problemy, z jakimi stykały się osoby, które tę modę tworzyły. Tekst uzupełniają piękne zdjęcia, które oddają ducha epoki.

Obszerniejszą recenzję znajdziecie tutaj.
2. "Slow fashion. Modowa rewolucja" Joanna Glogaza
Jest to książka, która spowodowała masowe porządki w szafach Polek. Asia opisuje jak wyglądała jej droga do slow fashion, zgubne skutki szybkiej mody i obala szereg mitów dotyczących mody. Przede wszystkim jest to jednak poradnik, który pomoże nam uporządkować swoją garderobę i pokaże, w jaki sposób oprzeć się kupowaniu ubrań, które później kurzą się w szafie. Książka jest napisana lekkim językiem i czyta się ją bardzo szybko.
3. "Vogue. Za kulisami świata mody" Kirstie Clements
Książka napisana przez Kristie Clements, byłą redaktor naczelną australijskiego Vogue'a opisuje jak wygląda świat wielkiej mody za kulisami. Autorka opisuje swoją karierę, to jak wygląda praca redakcji oraz to jak zmienił się Vogue na przestrzeni lat.

4. "#SZEFOWA Najseksowniejszy prezes świata" Sophia Amoruso
Szefowa to książka napisana przez Sophię Amoruso założycielkę sklepu  Nasty Gal. W książce zostały opisane początki marki, jej funkcjonowanie oraz problemy osobiste i zawodowe Sophii. Ponadto znajdziemy tutaj porady, które pomogą nam w poszukiwaniu pracy.

Całą recenzję znajdziecie tutaj.

5. "Sześć pięter luksusu: przerwana historia Domu Braci Jabłkowskich" Cezary Łazarewicz
Niewiele osób wie, że w Polsce istniał dom handlowy na miarę Harrodsa. Ja, dopóki nie przeczytałam książki Sześć pięter luksusu... również nie miałam o tym pojęcia. Książka opowiada o tym, jak funkcjonował  ten luksusowy dom handlowy, o jego losach po II Wojnie Światowej a także o historii rodziny Jabłkowskich.

Pełną recenzję możecie przeczytać tutaj.

6. "Luksus. Dlaczego stracił blask" Dana Thomas
Książka opowiada o luksusie. Pokazuje, czym luksus był dawniej a czym jest teraz. Opisuje również powstawanie oraz ewolucję wielkich domów mody. Książka napisana jest lekkim językiem, z dawką ironicznego poczucia humoru.

7. "Człowiek, który stworzył Zarę" Covadonga O'Shea
Nie jest to najlepiej napisana biografia, jednak nie jest aż tak zła, żeby jej nie przeczytać. Póki co jest to jedyna książka na polskim rynku wydawniczym, która opisuje jedną z największych sieciówek, jaką jest Zara. Możemy dowiedzieć się z niej kilku ciekawych, z punktu biznesowego i marketingowego, informacji.

Komentarze

 1. i just blogwalking,, but i dont understand your language.. hhehehe. can you visit my blog too??

  devila - devila distro

  OdpowiedzUsuń
 2. Dzięki za polecenia :) na pewno sięgnie po kilka pozycji :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Bardzo fajny post! Podoba mi się tematyka takich postów.
  SUPER

  OdpowiedzUsuń
 4. Nic z tego nie czytałam i na wszystkie mam ochotę!

  OdpowiedzUsuń
 5. Ja jestem właśnie w trakcie czytania szefowej, ale na liście `must read` mam też pozostałe książki z twojej listy :) Tak czy siak po szefowej zabieram się za moją książkę :) !

  http://coeursdefoxes.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Twoja książka jest również na mojej liście do przeczytania :)

   Usuń
 6. a już niedługo się będę mogła zaczytać w książce mojej królowej bloga o modzie Garance Dore. Nie mogę się doczekać, kiedy Love life style będzie ze mną.

  OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz