lato w mieście | wystawa zdjęć Miltona H. Greene'a w Hali StuleciaLato w mieście może być uciążliwe, ale kiedy temperatury dają nam się we znaki, warto zainteresować się ofertą kulturalną miasta i wybrać się do muzeum czy na wystawę. Zawsze to przyjemnie schronić się chociaż na chwilę w klimatyzowanym pomieszczeniu.


Wystawa "Moda Milton H. Greene | Fotografie" to już kolejna odsłona zdjęć tego fotografa, których kolekcja licząca ponad trzy tysiące sztuk jest w posiadaniu wrocławskiej Hali Stulecia. Widziałam wszystkie poprzednie edycje i do tej pory największe wrażenie zrobiła na mnie wystawa "Dzień dobry Marylin. Ikony Hollywood w obiektywie Miltona H. Greene'a" z 2015 roku. Jeżeli jesteście ciekawi tych zdjęć, to zapraszam do tego wpisuMilton H. Greene to amerykański fotograf świata mody i filmu, nazywany "cudownym chłopcem fotografii kolorowej". Lata jego twórczości przypadają na złotą erę Hollywood, co za tym idzie, w swoim dorobku ma zdjęcia sław tamtego okresu, takich jak: Marilyn Monroe, Marlena Dietrich, Audrey Hepburn, Frank Sinatra czy Grace Kelly.

Wystawa "Moda Milton H. Greene | Fotografie" skupia się na tematyce modowej. Możemy obejrzeć zdjęcia gotowych okładek magazynów modowych, plakatów czy afiszów filmowych. Złota era Hollywood przypadająca na lata 1930-1950 stanowi niesamowitą kopalnię wiedzy na temat zmieniającej się w tych czasach mody. Na wystawie zobaczymy natomiast zdjęcia skupiające się na modzie lat 50-tych i 60-tych. Dla osób interesujących się modą lub/i fotografią ta wystawa będzie niesamowitą inspiracją.


Powyżej pokazałam tylko kilka zdjęć, żebyście mieli przedsmak tego, co Was czeka, jeżeli zdecydujecie się wybrać się na wystawę. Chciałam Was zachęcić, żebyście na nią poszli, ale nie chciałam też psuć Wam niespodzianki, dlatego pokazałam tak niewiele. 

Wystawa ma miejsce w Sali Cesarskiej w Hali Stulecia i jest dostępna codziennie do 29 lipca, w godzinach 12.00-18.00. Bilet wstępu kosztuje 15 zł/normalny i 10 zł/ulgowy.

Komentarze

  1. Bardzo ciekawa wystawa. Z chęcią zobaczyłabym kiedyś taką na żywo, uwielbiam takie takie modowe podróże w czasie. Pozdrawiam serdecznie i zapraszam na http://super-ciuchy24.pl :)

    OdpowiedzUsuń
  2. Przepiękne zdjęcia :-) Mam nadzieję, że będę mieć okazję ją niedługo zobaczyć na własne oczy :-)

    OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz