Bangkok | Chinatown



Są takie miejsca, które emanują niesamowitą energią i Chinatown w Bangkoku należy właśnie do takich miejsc. Brud, chaos, plątanina wąskich uliczek, stragany z plastikową chińszczyzną zajmujące całe chodniki, pyszne uliczne jedzenie i budynki rozświetlone neonami.
Nadmiar bodźców atakuje nas z każdej strony. Nie da się opisać słowami tego specyficznego klimatu, trzeba samemu się tam znaleźć i poczuć na własnej skórze to niesamowite tempo, ten hałas, zgiełki, specyficzne zapachy i smaki.













Chinatown znajduje się w jednej z najstarszych części miasta, chociaż pierwotnie zajmowało tereny po drugiej stronie rzeki Thonburi, w miejscu gdzie obecnie znajduje się Wielki Pałac. Kiedy w 1782 roku rozpoczęto jego budowę, kupcy, którzy zajmowali tamten obszar musieli przenieść się w inne miejsce.

Chinatown znajduje się w dzielnicy Samphanthawong a jej główną ulicą jest Yaowarat Road (Chinatown rozciąga się również na ulice: Charoen Krung Road, Mungkorn Road, Songwat Road, Songsawat Road czy Chakkrawat Road). 

Do Chinatown można dotrzeć tuk tukiem lub taksówką, chociaż nie polecam tego środa transportu, ponieważ ruch uliczny w tamtej okolicy jest po prostu koszmarny. Możemy również skorzystać z metra (niebieska linia) i wysiąść na stacji Hua Lampong. Stamtąd mamy ok. 10 minut spacerem.  Do Chinatown możemy również dotrzeć łodzią, wysiadając na przystani Ratchawong.











Komentarze

 1. Pieknie wyglądasz ! !
  Wzięłaś konserwy z PL, czy ryzykowałaś tamtejsze jedzenie?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Naprawdę sądzisz, że lecąc na drugi koniec świata wiozłabym ze sobą konserwy? Jedzenie jest jednym z najfajnieszych aspektów takich podróży. Poza tym, street food jest przygotowywany ze świeżych produktów na twoich oczach, więc nie ma się czego obawiać.

   Usuń
  2. A co w tym dziwnego, że udając się w nieznane, a takie są kraje azjatyckie, zabiera się ze sobą jakiś prowiant? Miałaś szczęście, że Ci podpasywało tamto co tam przyrządzają.

   Usuń

Prześlij komentarz