siła małych zmian

 
Duże zmiany zaczynają się od tych małych. Są jak zasiane nasiona, którym zapewniamy odpowiednią troskę i opiekę. Dzięki temu są w stanie rosnąć.
Każdy z nas ma swoje nawyki i przyzwyczajenia, które wypracowywaliśmy stopniowo, z biegiem czasu. Oprócz tych dobrych nawyków, które wzbogacają nasze życie i pomagają się nam rozwijać, mamy również takie, które niczego nie wnoszą do naszego życia a nawet w dłuższej perspektywie mogą być szkodliwe. Są jak drzazga - początkowo nie zwracamy na nie uwagi, ale po pewnym czasie zaczynają nas uwierać.

Zrozumiałam, że muszę zwracać uwagę na małe rzeczy, które robię na co dzień, bo to właśnie one mnie kształtują. Duże zmiany są spektakularne, ale wymagają od nas wiele odwagi, poświęcenia i samozaparcia. Czasami nie jesteśmy na nie gotowi. Zamiast się zadręczać, że nie stać nas na tak wielkie zmiany, warto zacząć od małych kroków. Jeżeli każdego dnia dokonamy wyboru, żeby zasadzić nasze nasiona duszy, będą one rosnąć i pomogą nam stać się taką osobą, jaką chcemy być. Pomogą nam zwalczyć złe nawyki i wypracować te dobre.

Nasiona duszy dla każdego z nas będą oznaczać coś innego, ale mają one wspólny cel - pomóc nam zmienić się na lepsze. Dokonując codziennie, z pozoru nieistotnych decyzji, kształtujesz swoje życie. sukienka: sh, marynarka: Stradivarius, buty: Ryłko, torebka: Zofia Chylak

Komentarze

Prześlij komentarz