jak poradzić sobie z trudnymi chwilami - moje sposoby


W życiu każdego z nas przychodzi taki moment, że wszystko wali się nam na głowę. Nieszczęścia nie chodzą już parami, ale pędzą całym stadem rozbijając nas na kawałki i zostawiając za sobą tylko zgliszcza. Sytuacje, które w sekundę sprowadzają nas do parteru. Każdy z nas miewa chwile zwątpienia, bezsenne noce i cierpkie myśli.
Warto uświadomić sobie wtedy, że cokolwiek by się nie działo, to wszystko jest przejściowe i kiedyś minie, chociaż w danym momencie wydaje się nie do przejścia. Co pomaga mi w trudnych sytuacjach życiowych?

wsparcie bliskich osób
Świadomość, że jest ktoś, kto zawsze będzie mnie wspierał, kto będzie stał za mną murem, kto mnie pocieszy, ale również da kopa, jeżeli za bardzo będę się nad sobą użalała. Osoba, która zapyta czy nic mi się nie stało, zrobi herbatę i osuszy łzy. Osoba, przy której nawet wyboiste ścieżki prowadzą do celu. Osoba, która pomoże zmierzyć się z bólem, strachem i niepewnością. Ta osoba jest moją ostoją, moją wewnętrzną siłą.

zabezpieczenie finansowe
Oszczędności dają mi poczucie bezpieczeństwa. Im jest ich więcej, tym jestem spokojniejsza o przyszłość swoją i mich najbliższych. Niespodziewane sytuacje aż tak bardzo nie przerażają, jeżeli wiem, że mam oszczędności, dzięki którym sobie poradzę bez nadszarpywania codziennego budżetu.

azyl
Każdy z nas potrzebuje mieć swoje miejsce, w którym wyciszy się, przemyśli pewne sprawy, poukłada sobie świat. Miejsce, dzięki któremu zrobisz rzeczy, które musisz zrobić, żeby się uzdrowić. Miejsce, w którym czujesz się bezpiecznie.

ćwiczenie wdzięczności
Kiedy mam gorszy okres, skupiam się na tym, co jest dobre w moim życiu i za co mogę być wdzięczna. Staram się praktykować ćwiczenie wdzięczności na co dzień, ale jest ono szczególnie ważne, kiedy dzieją się złe rzeczy, kiedy dopada nas niemoc i zwątpienie. Staram się nie podążać za myślami, które sprowadzają lęk i nie pozwalam swojemu umysłowi podążać w złym kierunku. W zamian skupiając się na tym, co dobre.

samotne spędzanie czasu
Często, zanim zdecydujemy się na szczerą rozmowę z drugą osobą, próbujemy poukładać sobie w głowie pewne sprawy. A samotność sprzyja przemyśleniom. Kiedy przytłacza mnie nadmiar myśli i złych emocji, idę na samotny spacer. Wsłuchuję się we własny oddech, uważnie obserwuję otoczenie. Odcinam się od wszystkiego i prowadzę swój wewnętrzny monolog. Jestem gotowa na spotkanie z drugim człowiekiem.


marynarka: Stradivarius, t-shirt: Nude Wear, spodnie: Zara, botki: Mango

Komentarze

  1. Ale fajny zestaw! Niebanalny! Super ;)

    OdpowiedzUsuń
  2. Ale fajny zestaw! Niebanalny! Super ;)

    OdpowiedzUsuń
  3. Świetne zestawienie marynarki z jeansami i botkami na szpilce. Jest bardzo kobieco i klasycznie, wyglądasz pięknie.

    OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz