przedświąteczny relaks | pakowanie prezentów i świąteczne ozdoby

 
Według filozofii hygge dom jest naszą bezpieczną przystanią i powinniśmy zrobić wszystko, żebyśmy czuli się w nim jak najlepiej. Dom daje nam poczucie ciepła i komfortu. Ozdabianie domu na święta sprawia mi ogromną radość a wnętrza, w których spędzamy większość naszego czasu stają się bardziej przytulne.

Dzisiejszy dzień spędziłam bardzo przyjemnie. Zaparzyłam zimową herbatę pachnącą pomarańczą i goździkami, włączyłam płytę Michaela Buble ze świątecznymi piosenkami i zniosłam ze strychu pudełko z bombkami. Później ubierałam choinkę i pakowałam prezenty. Chwila relaksu przed całym przedświątecznym zabieganiem.
Uwielbiam pięknie zapakowane prezenty. Kiedy widzę, że ktoś włożył wysiłek, żeby samodzielnie zapakować prezent a nie kupił gotową ozdobną torebkę, od razu robi mi się cieplej na sercu. W zeszłym roku znalazłam pod choinką duże pudło przewiązane czerwoną wstążką. W środku znajdowało się kilka mniejszych pudełeczek z prezentami, ale żeby je znaleźć musiałam przedostać się przez sztuczny śnieg, którym było wypełnione pudełko. Nawet nie wiecie ile radości sprawiło mi znajdowanie poszczególnych pudełeczek. Był to prezent od mojego męża.

Lubię pakować prezenty w szary papier. Jest on tani, łatwo dostępny i jest świetnym tłem do dalszych dekoracji. Jeżeli nie mamy zdolności plastycznych to możemy kupić szary papier, który jest już ozdobiony. Wystarczy wtedy zawiązać wstążkę i prezent gotowy. Na szczęście coraz więcej sklepów ma taki w swojej ofercie. Mi udało się kupić papier z typowo świątecznym motywem. Prezentuje się naprawdę świetnie.


Komentarze

Prześlij komentarz