10 sposobów, żeby zakończyć dobrze rok

Każdego roku obiecujemy sobie, że wprowadzimy zmiany w swoim życiu, że będziemy lepszą wersją samych siebie. Oczywiście zaczynając od 1-go stycznia. Z doświadczenia wiem, że bardzo szybko zapominamy o noworocznych postanowieniach. Żeby jednak w nich wytrwać i powitać Nowy Rok w zgodzie z samym sobą, warto zrobić podsumowanie kończącego się roku. Po sporządzeniu takiej listy, może uda nam się wprowadzić zmiany jeszcze zanim zmienimy datę w kalendarzu?

1. Zrób listę co najmniej piętnastu najlepszych rzeczy, których udało ci się dokonać w tym roku.
365 dni to wystarczająco długo aby zapomnieć o swoich osiągnięciach i sukcesach, dlatego też warto sporządzić listę wszystkich małych zwycięstw, których dokonaliśmy w ciągu roku. Niech będzie ich co najmniej piętnaście, ale nie musisz poprzestawać na tej liczbie. Będziesz zaskoczony ile udało ci się osiągnąć.

2. Zrób listę pięciu rzeczy, które chciałeś zrobić w tym roku, ale ci się nie udało.
Najwięcej uczymy się na błędach, dlatego warto również zrobić listę rzeczy, których nie udało nam się osiągnąć. Kiedy już będziemy mieć je zapisane, warto zastanowić się nad przyczynami, dlaczego tak się stało. Może dzięki temu, wprowadzimy zmiany w sposobie, w jaki chcemy je zrealizować.

3. Przeproś za wszystkie błędy, które popełniłeś w ciągu tego roku.
Święta i zbliżający się koniec roku to odpowiedni czas na refleksje. Zastanówmy się nad własnym zachowaniem i przeprośmy innych za to, że w jakiś sposób ich zraniliśmy.

4. Wybacz innym za błędy, które popełnili.
Jeżeli chcemy, żeby ktoś nam wybaczył nasze błędy, sami musimy nauczyć się jak odpuszczać gniew, żal i winę. Musimy przyjąć do wiadomości, że wszyscy się mylimy.

5. Zastanów się nad swoimi relacjami z otaczającymi cię ludźmi.
Lista ludzi, z którymi spotykasz się na co dzień prawdopodobnie się nie zmieni w nowym roku (z kilkoma wyjątkami), dlatego warto zastanowić się nad relacjami, które mamy z tymi ludźmi. Nad czym warto popracować a co lepiej sobie odpuścić.

6. Zrób listę piętnastu rzeczy, które zaskoczyły cię w mijającym roku.
Spójrz wstecz i przypomnij sobie wszystkie rzeczy, które cię zaskoczył w ciągu ostatnich 365 dni. Niech będą one przypomnieniem, że nadchodzący rok również będzie pełen niespodzianek.

7. Zrób porządek w szafie i otaczającej cię przestrzeni.
Nie czekaj na coroczne wiosenne porządki. W szafie warto posprzątać jeszcze przed końcem roku i bez żalu pożegnać się z rzeczami, których nie używamy. To samo dotyczy naszego miejsca pracy. Bez zbędnych rzeczy będzie nam się lepiej pracowało.

8. Anuluj subskrypcje i członkostwa, z których nigdy nie skorzystałeś.
Kiedy ostatni raz korzystałeś z wykupionego karnetu na siłownię? Czy zdarzyło ci się ostatnio otworzyć e-mail z newsletterem zanim wrzuciłeś go do kosza? Przed końcem roku warto uporządkować takie rzeczy, zobaczysz, że poczujesz się lepiej, nie tylko pod względem finansowym.

9. Porozmawiaj z bliskimi o tym, jak minął im ten rok.
Bywają takie dni, że jesteśmy tak pochłonięci otaczającymi nas sprawami, że poświęcamy niewiele uwagi naszym bliskim. Przed końcem roku warto porozmawiać z nimi o tym, jak minął im ten rok. Może coś nam umknęło.

10. Zrób listę swoich lęków a później ją spal.
Jeżeli jest coś, z czym nie chcemy wchodzić w Nowy Rok, jest to strach i niepewność. Każdy z nas ma obawy dotyczące przyszłości. Każdy z nas ma wątpliwości. I każdy z nas zmaga się z własnymi lękami. Jednak każdy z nas ma również w sobie siłę, aby zdać sobie sprawę, że nic z tego nie może nas zatrzymać. Jeżeli chcemy dobrze zakończyć ten rok, pozwólmy aby nasze lęki 'stanęły w płomieniach'. Nie pozwólmy aby decydowały o naszej przyszłości.


marynarka: H&M, spodnie i szpilki: Mango, top: Asos

Komentarze

 1. Myślę, że to bardzo dobre sposoby :)

  OdpowiedzUsuń
 2. piękna stylowa propozycja na kobiecy, wysmakowany look ❤️

  OdpowiedzUsuń
 3. podoba mi sie taka forma przeanalizowania tego co juz za mna ;)

  OdpowiedzUsuń
 4. piekny outfit i fajna lista punktow, ja sprzatnelam szafe i przestrzen jak co roku :) najbardziej podoba mi sie jednak pomysl z paleniem lekow.fajny, zrobie to mimo, ze dzis 1 stycznia :)

  OdpowiedzUsuń
 5. Wow! Świetny look! :) klasycznie i elegancko. A co myślisz o tym, żeby całą stylizację wykończyć jakimś delikatnym dodatkiem? Może taki zegarek: http://www.mulierstore.com/zegarki-damskie/big-dial-brown-silver-pl ?

  OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz