10 szczerych zwrotów, które powinniśmy mówić sobie częściej

Bycie w związku nie zawsze jest łatwe, piękne i przyjemne, ale czasami mam wrażenie, że sami komplikujemy sobie życie. Nie często piszę o związkach, ponieważ to, co układam sobie w głowie wydaje mi się zbyt banalne lub nazbyt patetyczne. Zauważyłam jednak, że coraz bardziej spłycamy nasze relacje i nie potrafimy szczerze wyrażać naszych uczuć. Są takie zwroty, którymi powinniśmy częściej posługiwać się w naszym codziennym życiu, a jednak ciężko jest nam wypowiedzieć je na głos.

1. Wierzę w Ciebie
Każdy z nas miewa chwile zwątpienia, zwłaszcza kiedy podejmuje ważne i trudne decyzje. Bardzo ważne jest wtedy, żeby okazać drugiej osobie swoje wsparcie.

2. Wybaczam Ci
Każdy z nas popełnia błędy. W końcu jesteśmy tylko ludźmi. Kiedy taki błąd popełni bliska nam osoba, warto okazać wyrozumiałość i wybaczyć.

3.Wybacz mi
Czasami również zdarza się, że to my zranimy bliską nam osobę, czy to przez przypadek czy też naumyślnie. Nawet jeżeli w danej chwili jesteśmy źli, to warto poprosić o wybaczenie. Chowanie urazy jest jak rozdrapywanie świeżej rany, po pewnym czasie się zagoi, ale zostanie brzydka blizna.

4. Martwię się o Ciebie
W życiu nie zawsze układa się tak, jakbyśmy chcieli. Czasami bliskie nam osoby borykają się z problemami, ale nie chcą się do nich przyznać i udają przed sobą, że wszystko jest w porządku. Warto wtedy pokazać, że jesteśmy zaniepokojeni taką sytuacją, spokojnie przedstawić na czym polega problem. Na pewno nie obejdzie się bez silnych emocji, wzburzenia i łez, ale ignorowanie problemu nie sprawi, że zniknie.

5. Jak mogę Ci pomóc?
Kiedy widzisz, że z ukochaną osobą coś się dzieje, warto szczerze z nią porozmawiać. Nie zawsze będzie chciała nam się zwierzyć, ale w ten sposób okazujemy jej swoje wsparcie. Spróbuj dowiedzieć się w jaki sposób możesz pomóc bliskiej ci osobie.

6. Nie wiem co powiedzieć, ale pamiętaj, że jestem tutaj
Nie zawsze wiemy, w jaki sposób możemy pomóc drugiej osobie, w końcu nie jesteśmy nieomylni. Problem pojawia się zwłaszcza wtedy, kiedy druga osoba nie chce chce rozmawiać, a my nie wiemy w jaki sposób możemy nakłonić ją do zwierzeń. Najlepszym, co możemy zrobić w takiej sytuacji, jest pokazanie, że cokolwiek by się nie działo jesteśmy dla tej drugiej osoby, zawsze gotowi, żeby ją wysłuchać.

7. Jest w porządku, że popełniłeś błąd
Każdy z nas popełnia jakieś błędy i potem zadręczamy się z tego powodu. W takich momentach warto powiedzieć drugiej osobie, że owszem popełniła błąd, ale to nic strasznego. Że tak długo, jak jesteśmy gotowi uczyć się na nich, możemy zmienić nasze zachowanie i ruszyć do przodu.

8. Jestem z Ciebie dumny
"Jestem z Ciebie dumny" to dość patetycznie brzmiące słowa, lecz jednocześnie najlepiej oddają naszą radość i dumę z osiągnięć drugiej osoby, z sukcesu, na który nieraz bardzo ciężko pracowała.

9. Nie musisz być silny w tej chwili
Niektórzy z nas zostali nauczeni, żeby nie okazywać słabości. Jesteś słaby, jeżeli nie radzisz sobie. Jesteś słaby, kiedy prosisz o pomoc. Takie myślenie jest błędne, a tłamszenie w sobie emocji nie prowadzi do niczego dobrego. Warto uzmysłowić osobie, która utknęła w takim myśleniu, że każdy ma prawo do posiadania wątpliwości, że każdy miewa słabsze chwile. I nie ma w tym nic złego.

10. Potrzebuję Cię
Często nie potrafimy prosić innych o pomoc, wolimy sami rozwiązywać swoje problemy, wstydzimy się, że nie możemy sobie z czymś poradzić. Stare tureckie przysłowie mówi, że "smutek dzielony jest tylko połową smutku, radość dzielona jest radością podwójną". Nie wstydźmy się pokazać, że potrzebujemy tej drugiej osoby.

Ważne są również słowa "kocham Cię", ale wydaje mi się, że używając powyższych zwrotów, doskonale pokazujemy siłę naszych uczuć.


 

bluzka: Atmosphere, spodnie: Mango, botki: Bronx

Komentarze

 1. Śliczna! Jak zawsze mądry tekst, zapominamy o tak prostych rzeczach w dzisiejszych czasach.

  OdpowiedzUsuń
 2. Zwykłe "przepraszam" - choćby druga strona miała odpowiedzieć: "nie ma za co".
  Bo zwykle, kiedy słyszy się słowa przeprosin, to już się przestaje gniewać na drugą osobę.
  Warunek jest jednak taki, że warto, aby te przeprosiny były szczere.

  Uważam, że lepiej przeprosić na etapie, na którym nasze przewiny jeszcze nie są zbyt duże, niż potem sobie uzbierać i musieć prosić o wybaczenie ;)

  Bardzo ładny, minimalistyczny zestaw!
  Pięknie dobrałaś tę dopasowaną górę do nieco luźnych spodni!

  Wyglądasz bardzo świeżo!

  OdpowiedzUsuń
 3. jak wyjęta z katalogu mody z lat 80 :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Jeden z moich ulubionych Twoich looków! Za każdym razem jak widzę te spodnie to Ci szczerze ich zazdroszczę! ;)

  OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz