niedziela, 27 września 2015

Galeria Dizajn | Book Club


Galeria Dizajn przy ul. Świdnickiej to jedna z czterech galerii BWA Wrocław i jedna z moich ulubionych. Dlaczego tak bardzo ją lubię? Znajduje się tuż przy Rynku, wystawy są często zmieniane a wstęp jest darmowy. Aż żal nie korzystać. Zwłaszcza, że Galeria Dizajn dała mi kolejny powód, żeby ją lubić - zorganizowała wystawę książek.

Galeria Dizajn za sprawą projektu Book Club zamieniła się w przestronną czytelnię i pracownię projektową. Przestrzeń galerii została podzielona na dwie części: w pierwszej z nich znajdziemy książki z różnych dziedzin oraz wielkie łóżku, gdzie możemy spokojnie oddać się lekturze. Po drugiej stronie pomieszczenia znajduje się laboratorium, gdzie odbywają się warsztaty projektowania książek.
W galerii znajdziemy specjalnie wyselekcjonowane książki z różnych dziedzin (np. architektura, moda, historia sztuki, branding, design czy książki dla dzieci) podzielone ze względu na okładkę, papier, typografię. Odwiedzający wystawę mogą nie tylko przeglądać książki, ale również samodzielnie decydować w jakim dziale powinien znaleźć się konkretny tytuł.

Kolejną atrakcją jest również wielki pagotron znajdujący się na wprost drzwi wejściowych. Został on tak zaprogramowany, że automatycznie odmierza czas między poszczególnymi spotkaniami i warsztatami. Znajdziemy tam również informacje o nowościach w Book Clubie.

Podczas trwania Book Clubu w Galerii Dizajn będą odbywały się debaty i spotkania autorskie w ramach Międzynarodowego Festiwalu Opowiadania. Najbliższe spotkanie będzie miało miejsce 30 września o godz. 18.00 - będzie to premiera antologii "Obiecaj", w której wezmą udział autorzy.


Jestem zachwycona wystawą i całą inicjatywą Book Club. Jest to świetny sposób na spędzanie wolnego czasu i zapoznanie się z tytułami, które są ciężko dostępne lub które są bardzo drogie, jak np. The little black jacket - album ze zdjęciami sławnych osób w czarnym żakiecie Chanel.

Wystawa trwa do końca roku a sama ekspozycja będzie uzupełniana o nowe tytuły. Słyszałam również, że planują podawać kawę, więc na pewno będę tam częstym gościem.

Galeria Dizajn BWA Wrocław
ul. Świdnicka 2 - 4
czynne: środa - niedziela 12:00 - 20:00

6 komentarzy:

 1. ooooo bardzo zachęcająco! muszę znaleźć chwilę, żeby się tam wybrać :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Niesamowicie wygląda to miejsce :)

  Pozdrawiam i zapraszam w wolnej chwili,
  VANILLAMADNESS.com

  OdpowiedzUsuń
 3. O to wiem, gdzie się muszę w weekend wybrać! :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Wszystko, co potrzebuje(łóżko, książka) w jednym miejscu! :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ja poproszę jeszcze koc i herbatę ;)

   Usuń