lato w mieście: co robić we Wrocławiu

Każdy z nas ma swoje sposoby na spędzanie upalnych letnich dni. Dla mnie jest idealnie, kiedy mam dostęp do jakiegoś zbiornika wodnego. Lato w mieście bywa uciążliwe, ale wcale nie musi być nudne. Co więc ciekawego można robić we Wrocławiu? Przygotowałam dla Was kilka propozycji, jak przyjemnie spędzać czas we Wrocławiu. Oczywiście pominęłam takie standardowe atrakcje jak: Panorama Racławicka, Ostrów Tumski, ZOO, Afrykarium, Ogród Japoński, Ogród Botaniczny, zwiedzanie Rynku czy przejażdżka zabytkowym tramwajem. Te miejsca są dobrze znane i jest dostępnych wiele informacji na ich temat. Ja chciałam zaproponować Wam coś dodatkowego. 
Fontanna na Pergoli cieszy się dużym zainteresowaniem, ale nie ma się co dziwić, w tej okolicy naprawdę przyjemnie spędza się czas. Przez całe lato odbywają się tutaj różne imprezy w ramach "lata na Pergoli". Za każdym razem przygotowywane są inne atrakcje, dlatego warto sprawdzać, co akurat będzie się działo. W ten weekend można będzie uczestniczyć w pokazie wykonywania słodyczy czy wziąć udział w zajęciach fitness.

W każdą sobotę i niedzielę o godz. 22.00 obywają się specjalne pokazy multimedialne. Ponadto w wybrane soboty organizowane jest tam kino plenerowe.We Wrocławskim Centrum Kongresowym odbywa się obecnie wystawa zdjęć "Dzień dobry Marilyn. Ikony Hollywood w obiektywie Miltona H. Greene'a"Wstęp na wystawę jest bezpłatny, więc jak będziecie w okolicach Hali Stulecia (a zakładam, że będziecie, bo w tej okolicy znajduje się ZOO razem z Afrykarium, Park Szczytnicki czy Ogród Japoński), to warto się tam wybrać.

W każdą środę (aż do 30.09) o godz. 20.30 w knajpie Kres przy ul. Ofiar Oświęcimskich 19 odbywają się pokazy filmowe. Wstęp jest bezpłatny i warto przyjść wcześniej, żeby zająć dobre miejsca. Na 18-tego sierpnia planowany jest pokaz filmu "Grand Budapest Hotel", więc już zapisałam sobie datę w kalendarzu.

We Wrocławiu trwa obecnie festiwal filmowy T-mobile Nowe Horyzonty. Z tej okazji, codziennie na Rynku o godz. 22.00 będą odbywały się bezpłatne pokazy filmowe. W programie m.in. "Boyhood", "Dzikie historie", "Turysta" czy "Lewiatan". Ponadto na Placu Solnym powstała plaża, która będzie czynna do 2 sierpnia. Na plaży skorzystamy nie tylko z leżaków, ale również z wakeboard'u.
Śniadanie na Barce Tumskiej z pięknym widokiem na Ostrów Tumski, to naprawdę przyjemny sposób na rozpoczęcie dnia. Poza tym, w każdą niedzielę o godz. 11.00 na Barce odbywają się bezpłatne zajęcia fitness.

Bazar Smakoszy - w każą niedzielę w Browarze Mieszczańskim przy ul. Hubskiej 44 odbywa się Bazar Smakoszy, gdzie można znaleźć produkty regionalne i wyroby certyfikowane. Czas dodatkowo umili jedzenie z wrocławskich food trucków. 

W każdą niedzielę lipca i sierpnia w parku J. Słowackiego (za Panoramą Racławicką) odbywają się darmowe zajęcia jogi. Start o godz. 10.15.

Wrocław będzie organizatorem The World Games 2017 i z tej okazji, przez cały lipiec i sierpień na Wyspie Piaskowej będzie odbywać się impreza "Wyspa Sportowa". W każdą sobotę i niedzielę można wziąć udział w różnych nieolimpijskich dyscyplinach sportowych, np. gra w bule, lacrosse czy football amerykański. Część z nich będzie pokazywana przez sportowców.
Na Wyspie Słodowej w godz. 13.00-19.00 można skorzystać z wypożyczalni gier planszowych.

Galeria Dizajn przy ul. Świdnickiej to jedna z czterech galerii BWA Wrocław. Dlaczego wspomniałam akurat o tej? Ponieważ często zmieniają się tam wystawy, jest blisko Rynku a wstęp jest bezpłatny. Kolejnym miejscem, które warto odwiedzić jest AWANGARDA (ul. Wita Stwosza 32) - największa galeria BWA. Bilety wstępu kosztują 4 i 8 zł, w środę można wejść za darmo.

Komentarze

  1. Wybieram się w przyszłym tygodniu na wystawę o Marilyn Monroe :)

    OdpowiedzUsuń
  2. Wakeboard to był super pomysł, pierwszy raz miałam bliżej do czynienia z tym sportem właśnie we Wrocławiu. I spodobało mi się na tyle, że jeszcze w tym roku chyba pojadę na tygodniowy obóz wakeboarowy, mam nadzieję że w Turcji w październiku pogoda będzie sprzyjać :)

    OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz