Dzień dobry Marilyn - wystawa zdjęć Miltona H. Greene'a


W ostatni weekend wybrałam się do Wrocławskiego Centrum Kongresowego przy Hali Stulecia, żeby zobaczyć wystawę zdjęć "Dzień dobry Marilyn. Ikony Hollywood w obiektywie Miltona H. Greene'a"

Milton H. Greene to amerykański fotograf mody i gwiazd, a także producent filmowy i telewizyjny. W latach 1949-1957 zawodowo i prywatnie związany z Marilyn Monroe. Był nie tylko jej fotografem i przyjacielem, ale pomagał również w tworzeniu jej wizerunku. Wystawa "Dzień dobry Marilyn. Ikony Hollywood w obiektywie Miltona H. Greene'a" zawiera 150 zdjęć od lat 50-tych do lat 80-tych XX wieku. Dominują w niej portrety Marilyn Monroe, ale znajdziemy również zdjęcia innych wielkich gwiazd takich jak: Audrey Hepburn, Frank Sinatra, Elizabeth Taylor czy Sophia Loren.Oprócz zdjęć możemy podziwiać również elementy wyposażenia dawnego planu filmowego, różowego Cadillaca z 1957 roku, jak i również obejrzeć film ze Stanisławem Janickim, który opowiada o fenomenie Marilyn Monroe. Dodatkową atrakcją jest podest, na którym możemy zrobić sobie zdjęcie inspirowane słynną fotografią ze "Słomianego wdowca", kiedy to podmuch wiatru ze studzienki kanalizacyjnej podwiał Marilyn białą sukienkę. Ja nie odmówiłam sobie tej przyjemności.Cała kolekcja zdjęć należąca do Hali Stulecia liczy ok. 3 000 sztuk, więc 150 zdjęć to niewiele, ale na szczęście będą pojawiać się kolejne ekspozycje. Obecna wystawa potrwa do 15 sierpnia a wstęp jest wolny, więc jeżeli planujecie odwiedzić Wrocław warto wybrać się do Centrum Kongresowego przy Hali Stulecia. Zwłaszcza, jeżeli jesteście fanami Starego Hollywood czy Marilyn Monroe.

Komentarze

  1. Jejku ! Raj na ziemi ! <3 Ileż tam cudownych zdjęć Marilyn ! I te wszystkie gadżety i to miejsce do robienia zdjęć, coś pięknego! <3

    http://coeursdefoxes.blogspot.com/

    OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz