sobota, 21 czerwca 2014

Czy warto się nastawiać?

Należę do ludzi, którzy uwielbiają planować. Tworzenie najróżniejszych list sprawia mi ogromną przyjemność. Gdy wybieram się w podróż, etap planowania, wyszukiwania ciekawych miejsc, noclegów czy tanich biletów należy do moich ulubionych. Wyszukiwanie nowych restauracji w mojej okolicy sprawia mi wielką frajdę. Nauczyłam się jednak jednego, nie warto się nastawiać, nie warto z góry zakładać pewnych rzeczy. To zawsze prowadzi do rozczarowania. Zamiast wspaniałego lotu może skończyć się roztrzaskaniem się o skały. Nawet nie pamiętam ile to już razy zdarzyło się, że znalazłam w Internecie niesamowitą restaurację, nastawiłam się, że będzie smacznie, że wyjdę stamtąd syta i zadowolona. Po przyjściu na miejsce okazywało się, że restauracja jest zlikwidowana/dania wyglądają zupełnie inaczej niż w menu/jedzenie ładnie wyglądało na zdjęciach a w smaku było okropne. Przy planowaniu podróży zawsze czymś się sugeruję, czy to opinią znajomych, relacją na blogu czy pięknymi zdjęciami. Wszyscy byli tacy zachwyceni, więc ja również będę. Zdjęcia zawsze można tak wykadrować, żeby ładnie wyglądały a znajomi, którzy zapłacili za wycieczkę 'miliony monet' nie przyznają się, że zwiedzili tylko lotnisko i hotelowy basen.

Nauczyłam się, że nie zawsze będzie pięknie i kolorowo. Jeżeli od samego początku mam wobec czegoś wysokie wymagania, rozczarowanie bywa bardziej bolesne. Jednak z drugiej strony, nie planuję pewnych rzeczy tylko po to, żeby stwierdzić, że 'było tak sobie'. Czasami rzeczywistość sprawi nam niemiły zawód a czasem przyniesie ze sobą przygodę życia.

Nie oczekujmy, przyjmujmy życie takim, jakie jest. Żyjmy. Bądźmy.
top: Asos, jacket: second hand, pants: Filippa K

8 komentarzy:

 1. Ja też kocham planować, to jeden z najlepszych etapów wszystkiego :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Nie umiem się doczekać Ciebie i tej sukienki! :) Biały-świetny wybór :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Mam dokładnie to samo! Przed każdym wyjazdem robię dokładną listę rzeczy do zabrania,miejsc do odwiedzenia, a przed świętami już dwa miesiące wcześniej rozpisuję pomysły na prezenty dla całej rodziny i przyjaciół ;)

  Świetna koszulka! Wyglądasz przepięknie :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Ta koszulka na Tobie...pieknie..

  OdpowiedzUsuń