środa, 26 marca 2014

5 sposobów na samotne spędzanie czasu

Są tacy ludzie, którzy nie potrafią spędzać samotnie czasu. Dla których nie do pomyślenia jest, żeby pewne czynności robić samemu. Przerażają ich pewne społeczne sytuacje, którym muszą stawić samotnie czoła. Ze mną było podobnie, samotne wyjście do kina czy jedzenie na mieście było czymś, co nawet nie przeszło mi przez myśl. Nauczyłam się jednak, że bycie sam na sam ze sobą jest równie ważne, jak spędzanie czasu wśród innych ludzi. Chciałam podzielić się z Wami moimi sposobami na samotne (ale nie nudne) spędzanie czasu.

1. poznawanie swojego miasta
Zakładam wygodne buty, wyciągam aparat i wychodzę z domu. Samotne spacery to świetny sposób na lepsze poznanie swojej miejscowości. Dzięki temu już niejeden raz natrafiłam na miejsce, o którego istnieniu nie miałam pojęcia.

2. spędzanie czasu w kawiarniach
Jak na kawę to tylko z przyjaciółką? Niekoniecznie. Uwielbiam spędzać czas w klimatycznych kawiarniach. Biorę ze sobą książkę, delektuję się kawą, obserwuję ludzi i chłonę atmosferę miejsca. 

3. wyjście na koncert
Wyjście na koncert z przyjaciółmi to zawsze dobry pomysł, jednak nie zawsze będzie odpowiadać nam ten sam termin czy rodzaj muzyki, dlatego jeżeli mam ochotę posłuchać muzyki na żywo, wolę wybrać się sama. Wtedy w 100% mogę skupić się wyłącznie na muzyce. Zamykam oczy i daję się ponieść wibracjom.

4. bieganie
Bieganie należy do tych czynności, które po prostu muszę robić sama. Bieganie niesamowicie mnie relaksuje i nie wyobrażam sobie sytuacji, w której musiałabym dopasowywać swoje tempo do drugiej osoby czy akurat w tej chwili z kimś rozmawiać.

5. leżenie na kocu w parku
Uwielbiam parki i to, jak toczy się w nich życie. Jeżeli jest ładna pogoda to chętnie biorę koc, książkę, słuchawki i jakieś przekąski i idę tam, gdzie jest zielono. Szkoda tylko, że w Polsce kultura parkowa nie jest tak rozwinięta, jak np. w Paryżu.
  top: H&M, jacket: Stradivarius, pants and wedges: Mango, bag: Parfois

13 komentarzy:

 1. Już się zakochałam w Twoich butach. Szukam takich od pół roku na ślub a tu Mango!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Buty pochodzą ze starej kolekcji. Był na nie straszny szał, bo zostały przecenione na 29 zł i właśnie za taką cenę je kupiłam ;)

   Usuń
 2. każdy z tych 5 pomysłów mi sie podoba ;) a twoja stylizacja jest obłędna!

  OdpowiedzUsuń
 3. Ja w czasie wolnym (zazwyczaj po 21:00) łupię z moim T. w co-opa na konsoli :D

  OdpowiedzUsuń
 4. cudowne delikatne zestawienie! modnie i kobieco!
  pozdrawiam, Ola:*

  OdpowiedzUsuń
 5. Własnie uwielbiam Wrocław za to, że daje bardzo dużo możliwości do spędzania wolnego czasu. O wiele więcej niż inne miasta.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Pod tym względem Wrocław zdecydowanie przoduje, chociaż brakuje mi różnych wydarzeń związanych z modą.

   Usuń
 6. o, ja też uwielbiam sama wychodzić do kawiarni. Siadam przy oknie, zamawiam kawę i delektuję się chwilą! Uwielbiam te momenty dla siebie ;) piekny zestaw! A torebka i okulary genialne ♥

  OdpowiedzUsuń
 7. ojej! jak u was zielono i kolorowo! na pomorzu wszystko jeszcze śpi...

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. O tak, u nas zaczyna robić się pięknie :)

   Usuń
 8. 6) Muzea i wszelkiego rodzaju wystawy, festiwale, ekspozycje, wernisaże. W każdym większym mieście Polski masa dobrej sztuki jest po prostu za darmo, wystarczy tylko w internecie prześledzić co i jak na stronie typu "moje miasto". Nie wiem, jak Wy, ale ja zdecydowanie wolę takie rzeczy oglądać sama, w spokoju, bez gadania i śmiechów. 7) Można zabrać notatnik/netbook/książkę, usiąść w dowolnie wybranym pubie [ja lubię wiecznie te same, gdzie znam obsługę czy "lokalesów"] i notować, myśleć, czytać, obserwować albo po prostu dać sobie czas na "odparowanie" stresów dnia. Do tego oczywiście ulubione zimne piwo smakowane powoli. Uwielbiam sytuacje, kiedy nie jestem całkiem sama, ale nikt niczego ode mnie nie chce [obcy ludzie wokół zapewniają spokój, bezpieczeństwo, a także anonimowość]. Ta opcja ma jednak wersję alternatywną, kiedy się przypadkiem napotyka b.ciekawych ludzi i rozmowa rusza sama. Bardzo interesujące "znajomości jednorazowe", dużo przypadkowo zyskanych historii.

  OdpowiedzUsuń
 9. Ja również wolę obcować ze sztuką na własną rękę, chociaż czasami ciekawie jest podzielić się swoimi refleksjami z drugą osobą. Może wyniknąć z tego interesująca dyskusja.

  OdpowiedzUsuń