świąteczne dekoracje DIY: choinka ze sznurka jutowegoMoja Mama robi najpiękniejsze stroiki i dekoracje świąteczne. Odziedziczyłam po niej pewne zdolności manualne, ale gdy coś nie idzie po mojej myśli, zaczynam się denerwować i tracę cały zapał. W tym roku, podczas oglądania tych wszystkich plastikowych ozdób postanowiłam, że zrobię coś sama. Zapomniałam już, jaka to wielka frajda.

Potrzebujemy:
- styropianowy stożek
- sznurek jutowy
- klej
- ozdoby
- szpilki

Czas wykonania:
- oklejenie i ozdobienie dwóch stożków (40 cm i 30 cm) zajęło mi godzinę, ale owijanie mniejszych stożków idzie znacznie szybciej
1. Smarujemy klejem czubek stożka i przyczepiamy do niego początek sznurka. Zaczynamy owijać stożek (ważne jest, żeby sznurek owijać ciasno, bo później zostaną nam białe szpary), co jakiś czas smarujemy stożek klejem, żeby sznurek dobrze się trzymał.
2. Na czubku stożka, szpilką przybijamy ozdobny łańcuch. Owijamy stożek i końcówkę łańcucha również przyczepiamy szpilką.
3. Choinkę możemy ozdobić wedle naszego uznania, możemy np. przykleić do niej anyż i suszoną cytrynę (taki był mój pierwotny zamysł, ale w trakcie jej wykonywania zmieniłam całą koncepcję).Uwielbiam stroiki z gałązek drzew iglastych, ale u mnie w domu jest bardzo ciepło i szybko się osypują. Dlatego też postanowiłam zrobić trochę inną dekorację na stół. Do wiklinowego koszyczka włożyłam bombki, orzechy, szyszki, suszone cytryny, anyż i laski cynamonu. Nie tylko pięknie to wygląda, ale również wspaniale pachnie.

A Wy, robicie świąteczne dekoracje, kupujecie gotowe czy w ogóle nie przystrajacie swoich domów?

Komentarze

 1. Śliczne, taka ozdóbka niby z niczego, a tworzy mega fajny klimat:)

  Dołączam do obserwujących i zapraszam do obserwacji mojego bloga:)

  OdpowiedzUsuń
 2. przepiękne! bardzo kreatywny pomysł :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Jakie to piękne, eleganckie! ♥ uwielbiam świąteczne DIY!

  OdpowiedzUsuń
 4. Rewelacyjne, szkoda ze wcześniej tego nie zobaczyłam !

  OdpowiedzUsuń
 5. Proste, a miłe i przyjemne, zarówno przy tworzeniu jak i w odbiorze...

  OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz