poniedziałek, 11 listopada 2013

Blog. Pisz, Kreuj, Zarabiaj - recenzjaTomek Tomczyk. Kominek. Kontrowersyjna postać. Król polskiej blogosfery. Jedni go uwielbiają, inni potępiają. Posiada talent i wiedzę, jakiej nie ma większość polskich blogerów. I właśnie wydał swoją drugą książkę.

"Blog. Pisz, Kreuj, Zarabiaj" - to książka o tym, jak zarabiać na blogu. Dowiemy się z niej, jakie cechy powinien posiadać dobry bloger, jak występować w mediach, jak skutecznie skomercjalizować bloga, jak reagować podczas sytuacji kryzysowych, dlaczego nie warto przyjmować wszystkich ofert współpracy i jakich marek najlepiej unikać. Nie znajdziemy tu suchych faktów i statystyk, wszystko poparte jest jego własnym doświadczeniem.

Kominek ma silną wizję tego, jak powinien wyglądać dobry blog i nie da się go przekonać, że jest inaczej. Dla niego wszystko jest czarne lub białe, nie uznaje odcieni szarości. W końcu "im więcej odcieni wprowadzasz do swoich opinii i przekonań, tym mniej będą one interesujące. Rozmydlając rzeczywistość, zanudzasz czytelnika i widza, dlatego powinieneś jak najczęściej prezentować tylko dwa kolory świata: czerń i biel".

Warto zwrócić uwagę na ostatnią część książki, w której Tomek odpowiada na pytania. Od razu widać, że wie, o czym mówi. A my możemy skorzystać z jego wiedzy i doświadczenia.Książkę polecam nie tylko blogerom, którzy chcieliby się dowiedzieć, jak dobrze prowadzić bloga, ale również tym, których interesuje PR i social media. 

Książkę czyta się jednym tchem. Mało kto potrafi tak pisać. A Kominek potrafi. I w tej kwestii nie da mu się niczego zarzucić.

1 komentarz: